5 Kasım 2013 Salı

yuh bu nasıl bir gümrük vergisidir lan?


brezilya'da tanıdığım bir arkadaşım var kore'den, kız sen seversin böyle forma falan diyerekten, hediye olarak bana forma gönderdi. içerisinde 2014 brezilya forması vardı ismim yazılı ve bir de mektup yazmış. her neyse işte kız kargo parasını ve sigortasını ödemiş ama bugün kargo geldi. Ptt benden 91 tl istedi...dedim kız vermedi herhalde şimdi söylenmez ayıp falan bir baktım ki arkasında gümrük vergisi etiketi yapıştırmışlar, o paraymış. e soruyorum allahsızlar kız forma gönderdi diye!! forma parasını benden mi istiyosunuz?

bu alınan para normal mi? hediye üründen de mi vergi alınıyor? alışveriş yok ki ortada, hediye bu kardeşim. ne günlere kaldık yaa.

bide utanmadan paylaşıyolar tayyip hırsızlık yapsa 3. köprüyü nası yapcak diye, işte böyle yapıyor..benden de çalarak. kore den tefon getir ver tayyibe 100 tl haraç kayıt parası diye, markete git 5 patates 11 tl, kuru fasulye 10.7 tl, uzun tost kaşar koreden önce 11 tl di şimdi 19 tl. diycek bişe yok sinirim bozuldu cumartesi cumartesi...hediye bu be. eletronik eşya da diil ki..bi kumaş parçası ve kağıttan bi mektup hepsi bu... hediye aldım diye benim çok mutlu olmam gerekmiyor mu şimdi? ben neden üzgün oldum şimdi durduk yere? he tayyip? buda mı dış mihrakların, paralel devletin oyunu :@ kesin öyledir...