Güney KoreMagazinManşetMüzikVideo

Çok Komik Olan 10 K-Pop Video Klibi

1. Stray Kids – “Christmas EveL”

Yılbaşı Noel sadece bir aylık olabilir, ancak getirdiği neşe ve güzellik kesinlikle yıl boyunca sürer. Stray Kids, Noel Baba’nın yerine geçen mevsimlik işlerine başladıkları bu komik klipte bir Elf ve Grinch karışımını canlandırıyor gibi görünüyor. Bu Noel Bana komedisinin tadını çıkarın! Noel babayı hepiniz biliyorsunuz ama belki Grinch’i bilmeyenler için kısa bir bilgi vermek gerekirse; Bu kötü karakter Dr. Seuss tarafından oluşturulan düşsel bir karakterdir. Noel’i ve yılbaşı kutlamalarını sevmeyen bir kişiliktir. Kış dinlencelerinin ve yılbaşı süslerinin ve armağanlarının bir simgesi olmuştur. ve bazı armağanların üzerinde resimleri bulunmaktadır. Ayrıca Jim Carrey’nin güzel bir filmi vardır Grinch ile ilgili.

2. MAMAMOO – “AZE GAG”

Baba ve yaramaz kız şakalarını seviyorsanız, o zaman bu Kore video klibi sizin için. MAMAMOO, müzik videosunda canlı bir şekilde resmedilen yaramaz huysuz kız ve Baba şakalarını ekrana getirdi. Bu dörtlü Koreli kızın kaotik enerjisini kaçırmak imkansız, bana inanmıyor musun? Kendiniz görün!

3. Epik High – “Wannabe”

Geçmişteki Kore şakalarını geri getiren, Epik High’in aptal şakaları gösterdiği eğlenceli bir video, bu müzik videosunun her karesinde hayranları gülmekten kendilerinden geçiyor. Bu Kore şarkısının konusu ise, en sevdiğimiz üçlünün hayatlarını kurtarmak için insanları sağa sola kaçıran dinozor benzeri bir yaratıktan kaçışını gösteriyor. Bunu çekerken çok eğlendiklerini düşünüyorum!

4. iKON – “DUMB&DUMBER”

Aptal olup da havalı görünmeyi bilen biri varsa o da iKON‘dur. Üyeler bu klipte her yerdeler, gerçekçi olmayan senaryolarda birbirleriyle dalga geçiyorlar ve kusursuz bir şekilde onları izleyen herkesin aynı anda hem kıkırdamasını hem de başını sallamalarını sağlıyorlar.

5. Big Byung – “Stress Come on!”

Grubun üyeleri; Yook Duk (BTOB Yook Sungjae), Wang Kong (GOT7 Jackson), Dol Baeki (VIXX N) ve Hyuk Ddi (VIXX Hyuk) stresin günlük yaşamımıza nasıl sızdığını ve bununla nasıl başa çıkılacağını ele aldıkları bu harika komedide bir araya geliyor, bu klip için hem güldürüyor hem sağlıklı olmamızı sağlıyor olabilirler, bilemedim.

6. EXO-CBX – “The One”

Chen, Baekhyun ve Xiumin’in tam bir salak olduğunu ve her fırsatta Suho ile dalga geçtiğini izlemek her gün tanık olduğunuz bir sahne değil. Bu video tam bir ruh hali yansıtıcı, bu yüzden hızlı bir şekilde gülmeye ihtiyacınız varsa, başka yere bakmayın!

7. BTS – “Spine Breaker”

Bu epik video klibin yapımı, gönlümüzde önemli bir yer tutar. BTS, moda, koreografi ve genel ruh halinin gösterişli müzik videolarından tamamen farklı olduğu bu kişisel “Spine Breaker” uyarlamasında kendi kendini yönetiyor. Çok mu profesyonel? Grubu ilk defa bu halde görüyorum…

8. PSY – “New Face”

PSY’yi gündeme getirmeden sadece komik müzik videolarından bahsetmek olmaz. Şarkıcı, videolarında her zaman flört ve mizahı birleştirmenin bir yolunu buluyor ve her seferinde işe yarıyor! Bugüne kadarki en son skeçinde çeşitli roller arasındaki geçişinin tadını çıkarın.

9. Super Junior – “MAMACITA”

Bütün bir grup mükemmel oyuncu kadrosunu oluşturduğunda, Super Junior tarafından size getirilen bir çizgi roman kurgusu ile karşı karşıya kalırsınız. Arsa, çalınan bir tacı almak için ava çıkan ilgili karakterlerin her birini takip ediyor. Tüm yıldızların oyunculukları bir yana, yüz ifadeleri tek başına her sahnede kahkaha atmanıza yetiyor!

10. PSY – “GANGNAM STYLE(강남스타일)”

Ahhh yukarıda PSY’yi gündeme getirip de Dünyanın en çok izlenen, en komik Kore şarkısını paylaşmamak olmaz.

Sizce hangi K-pop MV’si en iyi mizaha sahip? Aşağıda yorumlarda bize bildirin! ve sizin tavsiye edeceğiniz komik uzakdoğu videolarını bizimle paylaşın lütfen.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu