HaberlerJaponya

Japonya’da kayıp teknenin enkazına ulaşıldı

Japonya Sahil Güvenliği altı gün önce Hokkaido açıklarında kaybolan turist teknesinin bulunduğunu duyurdu. Kaybolan teknedeki 14 kişinin cesedine ulaşılırken 12 kişi henüz bulunamadı. Sahil güvenlik, kaybolanlardan bazılarının mahsur kaldığı inancıyla teknenin içinde arama yapacak. Tekne, batmadan önce imdat çağrısı yaptığı yarımadanın ucuna yakın popüler bir doğal alan olan Kashuni Şelalesi yakınlarında yaklaşık 120 metre derinlikte bulundu.

Japon haber ajansı Kyodo News’un aktardığına göre, gemi enkazlarını kurtarmak genellikle pahalı oluyor ve gemi sahipleri bundan sorumlu tutulmuyor. Ancak üst düzey bir Ulaştırma Bakanlığı yetkilisi, hükümetin “Kazu I” adlı teknenin operatörünün bunu “sorumlu bir şekilde yapacağını” umduğunu söyledi. Operatör Shiretoko Yuransen bakanlığa göre elinden geleni yapacağını aktardı.

İçinde toplam 26 kişinin olduğu Kazu I isimli turist teknesi kötü hava koşulları sırasında kaybolmuş, şimdiye kadar 14 kişinin cesedine ulaşılmıştı. Geçtiğimiz günlerde bir Rus güvenlik gemisinin Kunashiri adası yakınlarında can yeleği giymiş birini denizde sürüklenirken gördükleri ama sonradan teması kaybettikleri açıklanmıştı. (DIŞ HABERLER)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu